Produkter   » Komponenter » Nätverk » Övrigt

AOC-STGN-i2S Lösa brackets

LP eller FH bracket till AOC-STGN-i2S ifall du vill montera kortet i en annan maskin och inte kan hitta extra bracketen som följde med kortet.

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0034L AOC-STGN-i2S LP Bracket Lagervara 3st 81,00 /st

Avago AFBR-710SMZ SFP+ 10Gbase-SR 10GBase-SW GBIC

10Gb Ethernet, 850 nm, 10GBASE-SR/SW, SFP+ Transceiver

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AFBR-710SMZ Avago AFBR-710SMZ SFP+ 10Gbase-SR 10GBase-SW GBIC Beställningsvara 383,00 /st

Avago AFBR-735SMZ Dual rate 10/25Gbase-SR GBIC

25GE SFP28 for Multi‐Mode Optical Fiber, 850nm, 0-70°C, Dual rate 25G BASE-SR and 10G BASE-SR, Ethernet Optical Transceiver

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AFBR-735SMZ Avago AFBR-735SMZ Dual rate 10/25Gbase-SR GBIC Beställningsvara 1 038,00 /st

Avago AFBR-89CDHZ QSFP28 100Gbase-SR4 GBIC

100GbE QSFP28 Pluggable, Parallel Fiber-Optics Transceiver Module, Extended Reach 300m

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AFBR-89CDHZ Avago AFBR-89CDHZ QSFP28 100Gbase-SR4 GBIC Beställningsvara 2 138,00 /st

Bracket for AOC-S40G-i2Q

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0074L LP L-Bracket for AOC-S40G-i2Q, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 81,00 /st

Bracket for AOC-STG-b4S

Bracket till AOC-STG-b4S AOC-STG-i4S

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0064L FH L-Bracket for AOC-STG-b4S & AOC-STG-I4S Lagervara 8st 81,00 /st

Bracket for AOC-STG-i2T

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
BKT-0070L FH L-Bracket for AOC-STG-i2T R2.0, W/ 2x Screws M3x4L Beställningsvara 216,00 /st

BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD

Passar bland annat AOC-SGP-i2

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MCP-240-00059-0N LP-L-BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD,INCLUDE 2x Lagervara 10st 97,00 /st
MCP-240-00060-0N FH L-BRACKET FOR STD,LP 2xLAN CARD Lagervara 9st 91,00 /st

BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD

Passar bland annat AOC-SGP-i4  

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MCP-240-00061-0N LP L-BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD, INCLUDE 1X M3 SCREW Lagervara 10st 108,00 /st
MCP-240-00062-0N FH L-BRACKET FOR STD-LP 4XLAN CARD, INCLUDE 1X M3 SCREW Lagervara 9st 108,00 /st

Intel® Ethernet SFP+ 10GbE Optikmoduler

SR and LR Optics for the Intel® Ethernet Server Adapter X520 Family

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
E10GSFPLR Intel Ethernet SFP+ LR Optics 10GBASE-LR/1000BASE-LX Beställningsvara 3 213,00 /st
E10GSFPSR Intel Ethernet SFP+ SR Optics 10GBASE-SR/1000BASE-SX Beställningsvara 525,00 /st
E10GSFPSRX Intel Ethernet SFP+ SR Optics 10GBASE-SR/1000BASE-SX Extended temp range Beställningsvara 1 230,00 /st
Det finns 1 tillbehör/uppgraderingar till denna produkt.

Mellanox optical transceiver, 100GbE, 100Gb/s, QSFP28, LC-LC, 1310nm, LR 4 up to 10km

100GbE QSFP28 LR4 Optical Transceiver NVIDIA Networking MMA1L10-CR is a 4-channel, pluggable, QSFP28, optical transceiver designed for use in 100 GbE links with up to 10 km reach on single mode fiber. The transceiver is compliant with the QSFP28 MSA, IEEE 802.3ba 100GBASE-LR4, and IEEE 802.3bm ...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
980-9I17P-00CR00 Mellanox optical transceiver, 100GbE, 100Gb/s, QSFP28, LC-LC, 1310nm, LR 4 up to 10km Beställningsvara 16 170,00 /st

Mellanox® SFP Gbit moduler

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
MC3208011-SX Mellanox Optical module, ETH 1GbE, 1Gb/s, SFP, LC-LC, SX 850nm, up to 500m Beställningsvara 821,00 /st
MC3208411-T Mellanox module, ETH 1GbE, 1Gb/s, SFP, Base-T, up to 100m Beställningsvara 1 397,00 /st

Netgear ProSafe 1000Base-T SFP RJ45 GBIC SFP

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM734-10000S SFP Transceiver 1000BASE-T Copper RJ45 GBIC Beställningsvara 1 268,00 /st

Netgear ProSafe 10GBASE SFP+ GBIC moduler för fiber

SFP+ GBIC moduler för 10Gbit/s Ethernet över fiber. Passar till Netgears ProSafe 10Gbit switchar.

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AXM761 SFP+ Transceiver 10GBASE-SR (Short range, multimode) Beställningsvara 3 267,00 /st
AXM762 SFP+ Transceiver 10GBASE-LR (Long range, single mode) Beställningsvara 7 772,00 /st
AXM763 SFP+ Transceiver 10GBASE-LRM (Long range, multimode) - XS708T/XS712Tv2/XS716T only Beställningsvara 3 265,00 /st
AXM764 SFP+ Transceiver 10GBASE-LR Lite (Long range lite, singlemode) Beställningsvara 3 267,00 /st

Netgear ProSafe GBIC Module 1000BASE-LX Fiber SFP

Small size for high density fiber connections Meets SFP GBIC standard for use with any SFP GBIC compliant slot 1000BASE-LX connectivity over 10Km LC connector Works with 9 µm single mode cabling Adds fiber connectivity to GSM7328S, GSM7352S, GSM7324, GSM7312, GSM7248, GSM7212, FSM7352S, FS...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM732F SFP Transceiver 1000BASE-LX (Long range, single mode) Lagervara 2st 2 620,00 /st

Netgear ProSafe GBIC Module 1000BASE-SX Fiber SFP

Small size for high density fiber connections Meets SFP GBIC standard for use with any SFP GBIC compliant slot 1000BASE-SX connectivity LC connectors Supports both 50um and 62.5um multimode fiber cables Adds fiber connectivity to GSM7328S, GSM7352S, GSM7324, GSM7312, GSM72...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AGM731F SFP Transceiver 1000BASE-SX (Short range, multimode) Beställningsvara 1 268,00 /st

Netgear SFP+ Transceiver 10GBASE-T Copper RJ45 GBIC

Convert your SFP+ ports to copper 10GBASE-T up to 30 meters NETGEAR 10 Gigabit SFP+ transceivers fit into M4200, M4300, M5300, M6100, M7100 and M7300 series standard SFP+ interfaces, providing hot-swappable installation and removal. Select Smart switches and Plus switches will also connect 10 Gi...

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
AXM765 SFP+ Transceiver 10GBASE-T Copper RJ45 GBIC - up to 30 meters only Beställningsvara 3 290,00 /st

Optical Transceiver 100GbE QSFP28 PSM4

Mer information / Beställ...

Artnr: Benämning: Lager: Pris:
980-9I16X-00C000 Optical Transceiver 100GbE QSFP28 PSM4 Beställningsvara 4 804,00 /st

Din kundvagn

Kundvagnen är tom
Visa priser ink. moms.

Produkter

Nyheter

Xeon Scalable - Sockel P

Detta är nästa generation Xeon som ersätter E5 & E7. Lösa moderkort och barebones har funnits ett tag i shoppen, vi håller på att lägga ut paket efter hand som vi får dem färdiga. Stora förändringar jämfört med tidigare generationer, bättre stöd för NVMe disk och en hel massa annat nytt.

Atom C3000 i lager!

Nu finns de första A2SDi moderkorten baserade på nya Atom C3000 serien i lager, dessa kort tar vanliga DDR4 minnen av alla typer vilket är bra då det för närvarande är i princip omöjligt att få tag på DDR3 soDIMM ECC som de äldre Atom C2000 korten behöver. Det finns även nya varianter av MRS-210/211 upplagda med 2 till hela 16 kärnor.

Fel på Atom C2000 moderkort

Ett fel i Atom C2000 chippen har hittats vilket gör att risken att maskinen skall gå sönder efter ca 1.5år är större än normalt. Mer info om utbyte av sålda kort etc.

Nya artiklar: